Contact phone number:

Contact email:

فرسودگی ماشین‌آلات صنعت نساجی

۹۴/۱۲/۲۴

رئیس انجمن صنایع نساجی استان زنجان گفت: زیرساخت‌ها و ماشین‌آلات صنعت نساجی فرسوده و قابل رقابت با این صنعت در خارج از کشور نیست.
سیدسجاد نباتچیان، با بیان این‌که وضعیت صنعت نساجی جدا از وضعیت سایر صنایع در کشور نیست، افزود: تفاوت دغدغه‌های صنعت نساجی با سایر صنایع این است که مشکلات صنعت نساجی کمی نسبت به سایرین بغرنج‌تر است و این از تفاوت نوع مشکلات صنعت نساجی که عمدتاً عامل قاچاق باعث به‌وجود آمدن آن شده است، نشأت گرفته و این صنعت را به جد تهدید می‌کند.
وی با اشاره به این‌که قاچاق، ویروسی است که گریبان‌گیر صنعت نساجی شده و متأسفانه مقابله جدی با آن انجام نمی‌شود، تصریح کرد: صنعت نساجی یعنی پارچه و البسه که هر دو به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود. در چند سال گذشته میزبانی سرمایه‌گذاری شده در استان زنجان در صنعت نساجی بسیار ناچیز بوده است، این در حالی است که امروزه کشورهایی چون هند و چین سرمایه‌گذاری خوبی در این زمینه به‌عمل آورده و از این حیث قادر به رقابت با آن‌ها نیستیم.
این فعال اقتصادی با یادآوری این صنعت نساجی چند برابر سایر صنایع اشتغال ایجاد می‌کند، اما با این وجود باز هم حمایت چندانی از آن به عمل نمی‌آید، اظهار کرد: امروز مسأله قاچاق فراتر از مسائلی چون کمبود نقدینگی، فعالان این صنعت را اذیت می‌کند. ما معتقدیم از صنعت نساجی باید همانند صنعت خودرو حمایت شود، چون اگر قرار باشد این صنعت در کشور سرپا بماند و کماکان به روند اشتغال‌زایی خود ادامه دهد، باید حمایت‌هایی فراتر از آن شود.
رئیس انجمن صنایع نساجی استان زنجان با بیان این‌که فرسوده بودن زیرساخت‌های صنعت نساجی در کشور، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این بخش به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: با این وجود، صنعت نساجی در استان زنجان یکی از صنایع جوان محسوب می‌شود. صنعت نساجی زنجان به‌لحاظ تکنولوژی و به‌روز بودن ماشین‌آلات، بعد از استان اصفهان در جایگاه دوم کشوری قرار دارد.
منبع: ایسنا

۰ نظر در مورد این مقاله

افزودن یک دیدگاه