Contact phone number:

Contact email:

پیش‌بینی اختصاص ۵۰۰ میلیارد تسهیلات به ماشین‌آلات کشاورزی اردبیل

۹۴/۱۲/۱۷

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سال آینده ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به مکانیزاسیون و ماشین‌آلات بخش کشاورزی استان تزریق شود.
اصغر پرتوی در حاشیه جلسه بررسی میزان تسهیلات جذب شده به منظور مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: سیاست وزارت کشاورزی مبنی بر ارتقا مکانیزاسیون و افزایش ماشین‌آلات نوین است.
وی افزود: با رفع تحریم که از جمله موانع اصلی تهیه و تأمین ماشین‌آلات نوین کشاورزی بود این مهم دنبال خواهد شد و با توجه به نیاز استان پیش‌بینی می‌شود سال آینده ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اردبیل اختصاص یابد.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان با یادآوری جذب ۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات در سال گذشته، افزود: امسال نیز تاکنون ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات برای افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان اختصاص یافته است.
پرتوی با بیان اینکه تا پایان سال مالی متقاضیان می توانند از تسهیلات استفاده کنند، تأکید کرد: بر همین اساس پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال مالی جاری نیز بتوان ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات جذب کرد.
وی با اذعان به اینکه نرخ تسهیلات مبادله‌ای ۲۰ درصد و نرخ تسهیلات مشارکتی ۲۲ درصد است، افزود: به منظور حمایت از کشاورزان و زارعان بانک کشاورزی نرخ تسهیلات مکانیزاسیون را ۱۶ درصد در نظر گرفته شده است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان افزود: علاوه بر این مساکن و زمین‌های زراعی به عنوان وثیقه پذیرفته می‌شود که خود حمایت دیگری از بهره‌برداران است.
منبع: مهر

۰ نظر در مورد این مقاله

افزودن یک دیدگاه